Hoppa till sidans innehåll

Rosters SM och spelschema

2018-07-02 11:16
Luleå, CCR, Norrköping och BSTRDs möts i helgen och gör upp om SM-bucklan.
  • Uppdaterad: 2018-07-02 12:47

Luleå

Number Derby Name Name Other  
1010 Louice Jönsson Louice Jönsson    
126 Drakela Rakel Karvonen    
19 Gaby Grenade Gabriella Mukka    
23 Luci SlayHer Åsa Larsson    
3 Petra Pak Petra Wiklund    
43 AdrenElin Elin Persson    
48 Ruby Disaster Sara Norsten Captain  
627 Juni Jinx Astrid Johansson    
64 Joy Destroyer Josefin Wiklund    
82 Rolling Riot Anna Timfält    
9 Tessmanian D Tess Pettersson    
96 Obskyria Karin Bergdahl    
  C Bonebreaker Cindy Ejneborn
Benchcoach, Designated alternate
 
  Lejd Lakej Frida Lundberg Bench, lineup  

CCR

Number Derby Name Name Other
30 Die Mauer Karolina Lioliou Captain
1 Below Me    
100 Curly Håår    
116 Chin Chin    
17 Ebba Metz    
26 Velvet Crush    
304 Naggan Malin Andén Captain
33 Filthy Rich    
5 Hey Mickey!    
610 Sexual Her Ass-Meant    
79 Goldieblocks    
858 Misse Tenman    
9 Kix    
999 Pussy Power    
  Arga Koriseva Bench Alternate
  Spinosauros Bench  
  Hellda Bench

 

Norrköping

Number Derby Name Name Other  
0 The Thing Elin Hedström    
1 Rage Extreme Anja Eklund    
1281 Camicaze Camilla Höög    
14 The Shotinator Ulrica Berglund    
18 Lundin Angelica Lundin Captain  
1897 Bombardier Mahlin Wiggur    
21 Lady Zissou Karin Skullman    
212 Queen Jezebel Jassica Larsson    
253 Tiny Terror Wibke Loh    
30 Racoon Riot Josefin Höjjer    
321 Knox Catharina Bergström    
33 Beccy Rebecca Mäenpää Captain  
40 Molotova Tova Halling    
57 Carrosell Caroline Axelsen    
808 Foxy Fearless Tuva Linghult    
9 Mama Erica Qvarfordt    
  Papa David Wilhelmsson
Bench, Alternate Captain
 
  Herr Nilsson Tobias Nilsson Bench  
  Lord Loldemort Lewis Hassall Bench  
  Quadditch Sofie Nohr Bench  

BSTRDs

Number Derby Name Name Other
013 Maya Mayhem    
0564 Nicki Tap-her   captain
09 Ingeborgsdotter    
10 Rainbow Spite    
104 Alpha Whisky   captain
162 Jackalope    
2 Tornado    
221 She-Lock Holmes    
23 Bunz of Steel    
269 Sticky Moe    
404 Party-o    
48 Lights Out Lola    
69 Smack kerouWhack    
7 Chicken Stone    
715 Red E. Krueger    
99 Perky Pinup    
  Ex Machina   Bench
  Smashed Not Strrd   Bench

Spelschema och uppdateringar finns på SM-veckans officiella sida: 

http://smveckansommar.azurewebsites.net 

Skribent: Sofia Larsson
Epost: Adressen Gömd

Svenska Skridskoförbundet
Besöksadress
Idrottens Hus
Skansbrogatan 7
Stockholm
Växel: 08-699 60 00
E-post: This is a mailto link

 

 Sticky

Postadress:
Svenska Skridskoförbundet
Idrottens Hus, Box 11016
100 61 Stockholm

Besöksadress:
Skansbrogatan 7
118 60 Stockholm

Kontakt:
Tel: +4686996100
Fax: +4686996184
E-post: This is a mailto link

Se all info

SISU

Svenskidrott

Logga vikingarännet 2013 m arr