Hoppa till sidans innehåll

Lottningen till Sprinter-SM dag 1

18 DEC 2009 21:09
Startlistan till Sprinter-SM innehåller totalt 56 namn. Tyvärr saknas OS-klare Daniel Friberg pga sjukdom.
  • Skapad: 18 DEC 2009 21:09

500 m   Damer seniorer                                                                                        

  1   5 Paulina Wallin       IFKG 

    ---                           

  2   6 Claudia Wallin       IFKG 

      2 Anna Hånell          HSK  

                                  

  3   4 Linnea Sjöblom       WINN 

      7 Josefin Wallin       SALA 

                                  

  4   1 Johanna Östlund      HSK  

      3 Marita Johansson     KSK  

                                  

500 m   Damer juniorer            

                                   

  1  29 Cornelia Karlsson    HSK  

    ---                           

  2  34 Elin Fryckberg       WEGA 

     32 Ellinor Frendin      SKT  

                                  

  3  24 Amanda Hallberg      HSK  

     30 Josefine Lindström   HSK  

                                  

  4  35 Lovisa Blom          IFKK 

     25 Tove Eriksson        HSK  

                                  

  5  27 Malin Wickström      HSK  

     26 Matilda Pehrsson     HSK  

                                  

  6  33 Tilda Carlsson       WEGA 

     31 Hanna van der Poel   SKT  

                                  

  7  23 Louise Wisting       HSK  

     28 Caroline Karlsson    HSK  

                                   

  8  22 Amanda Törnqvist     WEGA 

     21 Johanna Gudmundsson  THOR 

                                  

500 m   Herrar seniorer             

                                  

  1  69 Magnus Axelsson      WINN 

     71 Kris Schildermans    BEL (utom tävlan) 

                                                                       

  2  63 Anders Olsson        WINN             
     60 Henrik Bergström     WEGA

 
3  65 Lars-Erik Larsson    WINNER   
     64 Joel Olsén           WINNER
       

  4  54 Jan Bengtsson        THOR  

     53 Anton Ekman          THOR  

                                    

  5  52 Per Moberg           HSK   

     66 Markus Hjalmarsson   WINN  

                                    

  6  70 Fredrik Karlsson     UIS   

     57 Sebastian Andersson  SALA  

                                    

  7  68 Johan Röjler         WINN  

     59 Viktor Törnqvist     WEGA  

                                    

  8  58 Stefan Hassel        WEGA  

     62 Martin Friberg       MAIF  

                                    

  9  56 Joel Eriksson        IFKG  

     67 Ola Röjler           WINN  

                                     

 10  51 Daniel Vestman       HSK   

     55 Fredrik Forsell      IFKG  

                                    

500 m   Herrar juniorer            

                                    

   1  91 Hampus Larsson       SKT   

      84 Oskar Gudmundsson    THOR  

                                    

   2  93 Adam Axelsson        WINN  

      87 Frans Bergentall     WEGA  

                                    

   3  82 Patric Wallström-Jon HSK   

      92 Nils van der Poel    SKT   

                                    

   4  90 Emil Ström           SKT   

      89 David Andersson      SKT   

                                    

   5  86 Erik Wetterdal       THOR  

      83 Per Wallgren         HSK   

                                     

   6  85 Erik Bucht           THOR  

      81 Joel Wisting         HSK   

                                    

   7  88 Rickard Styrén       WEGA  

      94 Martin Svanborg      SSS   

 

1000 m   Damer seniorer              

                                   

  1   2 Anna Hånell          HSK   

    ---                            

  2   3 Marita Johansson     KSK   

      5 Paulina Wallin       IFKG  

                                    

  3   7 Josefin Wallin       SALA  

      4 Linnea Sjöblom       WINN  

                                   

  4   6 Claudia Wallin       IFKG  

      1 Johanna Östlund      HSK   

                                   

1000 m   Damer juniorer            

                                   

  1  24 Amanda Hallberg      HSK   

    ---                            

  2  29 Cornelia Karlsson    HSK   

     30 Josefine Lindsgtröm  HSK   

                                   

  3  34 Elin Fryckberg       WEGA  

     25 Tove Eriksson        HSK   

                                   

  4  32 Ellinor Frendin      SKT   

     35 Lovisa Blom          IFKK  

                                    

  5  31 Hanna van der Poel   SKT   

     23 Louise Wisting       HSK   

                                   

  6  27 Malin Wickström      HSK   

     22 Amanda Törnqvist     WEGA  

                                   

  7  28 Caroline Karlsson    HSK   

     26 Matilda Pehrsson     HSK   

                                   

  8  21 Johanna Gudmundsson  THOR  

     33 Tilda Carlsson       WEGA  

                                   

1000 m   Herrar seniorer              

                                   

  1  63 Anders Olsson        WINN  

     71 Kris Schildermans    BEL (utom tävlan)  

                                   

  2  69 Magnus Axelsson      WINNER                  

     60 Henrik Bergström     WEGA 
                                              

  3  70 Fredrik Karlsson     UIS

     54 Jan Bengtsson        THOR

 
 
4  53 Anton Ekman          THOR  

     52 Per Moberg           HSK   

                                   

  5  65 Lars-Erik Larsson    WINN  

     66 Markus Hjalmarsson   WINN  

                                   

  6  64 Joel Olsén           WINN  

     57 Sebastian Andersson  SALA  

                                    

  7  55 Fredrik Forsell      IFKG  

     67 Ola Röjler           WINN  

                                   

  8  62 Martin Friberg       MAIF  

     51 Daniel Vestman       HSK   

                                   

  9  56 Joel Eriksson        IFKG  

     58 Stefan Hassel        WEGA  

                                   

 10  59 Viktor Törnqvist     WEGA  

     68 Johan Röjler         WINN  

                                   

1000 m   Herrar juniorer           

                                   

  1  87 Frans Bergentall     WEGA  

     93 Adam Axelsson &nb